Biuro nieruchomości Wrocław – najważniejsze informacje

Obecnie borykamy się ze sporym kryzysem mieszkaniowym. Oznacza to, że w Polsce powstaje rocznie mniej mieszkań, niż realnie potrzeba, aby pokryć powstały popyt. Równocześnie natomiast znajdujemy się na ekonomicznym zakręcie związanym z szalejącą inflacją i agresywnym podnoszeniem stóp procentowych w celu jej zwalczenia. Skutkuje to wyższymi ratami oraz ograniczeniem podaży kredytów hipotecznych na rynku. Pomimo pogarszającej się koniunktury wśród kredytobiorców, posiadacze nieruchomości nadal nie mogą narzekać na zainteresowanie. Jak obie strony mogą skutecznie skorzystać z usług biura nieruchomości we Wrocławiu? Sprawdzamy najważniejsze informacje.

Biuro nieruchomości Wrocław a sprzedawcy

Oferta biura nieruchomości we Wrocławiu, która skierowana jest do osób sprzedających, wydaje się obszerna. Po pierwsze mamy oczywiście świadczenia związane z podstawowymi wycenami nieruchomości tj. działki, domy jednorodzinne, mieszkania czy gospodarstwa. Kolejno sprzedający mogą chcieć wykupić w agencji cały pakiet usług, w ramach których zostaną przeprowadzeni krok po kroku przez wymagającą procedurę kupna-sprzedaży. Ponadto biuro nieruchomości Wrocław chętnie pomoże każdemu sprzedającemu w stworzeniu oferty, która będzie korzystna dla jego interesu.

Kupujący w kontakcie z biurem nieruchomości we Wrocławiu

Jak biuro nieruchomości Wrocław może pomóc natomiast osobie zainteresowanej kupnem? W tej materii podstawową usługą będzie przesyłanie atrakcyjnych i spersonalizowanych ofert inwestorowi. Aby mogło się to udać, kupujący jest najpierw zapraszany do biura na krótką rozmowę, podczas której wykonywany jest brief dotyczący najważniejszych preferencji klienta. Chodzi tu m.in. o typ nieruchomości, jaki inwestor chce zakupić, jej wielkość, wyposażenie, lokalizację i wiele, wiele innych zmiennych. Gdy taki wywiad zostanie zakończony, pracownik agencji aktywnie szuka ofert w danych ramach cenowych i prezentuje najlepsze propozycje klientowi.

Dodatkowo biuro nieruchomości we Wrocławiu może przygotować inwestorowi także odpowiedź do oferty, którą wystawił uprzednio sprzedający. W takiej sytuacji najlepiej jednak, aby osoba kupująca i osoba sprzedająca nie były klientami tej samej agencji, ponieważ narusza to zasady etyki zawodowej pośrednika nieruchomości. Biuro specjalizujące się w tym zakresie musi zawsze zwracać uwagę na działanie zgodnie z interesem swojego klienta, a w takim przypadku z pewnością jedna ze stron byłaby pokrzywdzona.

Jak rozpoznać dobre biuro nieruchomości we Wrocławiu?

Wybór satysfakcjonującej usługi lub usługodawcy to zawsze problematyczna kwestia. Nigdy nie mamy stuprocentowej pewności, że firma, której powierzamy nasze pieniądze i zaufanie, na pewno wykona swoje zadanie dobrze. Jak ustrzec się przed bublami na rynku biur nieruchomości we Wrocławiu? Sprawdźmy!

Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać szukając dobrego biura nieruchomości we Wrocławiu jest to, aby korzystać wyłącznie z usług firm, które możemy sprawdzić poprzez Krajową Radę Sądownictwa. Jeśli okaże się bowiem, że wybrany przez nas usługodawca nie widnieje w tej bazie, najprawdopodobniej byliśmy narażeni na kontakt z podmiotem działającym niezgodnie z prawem. Oczywiście takie sytuacje to rzadkość, ale jeśli idzie o kwestie związane z nieruchomościami i poważnymi pieniędzmi, zawsze należy rozpocząć sprawdzanie rzetelności danej marki właśnie od prześwietlenia jej z pomocą bazy KRS.

Kolejnym krokiem może być zrobienie porządnego researchu w sieci. Jak wiadomo, dziś niemal każdy biznes posiada własną stronę internetową lub wizytówkę Google. Koniecznie dowiedzmy się więc, czy biuro nieruchomości we Wrocławiu, które wybraliśmy, cieszy się dobrą sławą wśród byłych klientów, a także czy oferta zawarta na platformie marki pokrywa się z tą, którą przedstawiono nam podczas indywidualnego spotkania/konsultacji. Nie zaszkodzi także zapytać znajomych, którzy niedawno kupowali/sprzedawali nieruchomość, czy kojarzą tą konkretną agencję, a jeśli tak, to jakie mają związane z nią skojarzenia.

https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/ https://nowoczesny.pl/ubezpieczenie-assistance-dlaczego-warto-miec-pomoc-na-drodze/ live url