Czy rozliczenie podatku z Niemiec w Polsce jest konieczne?

 

W poszukiwaniu lepszego życia coraz częściej emigrujemy z kraju szukając pracy poza granicami Polski. Od wielu lat jednym z chętniej wybieranych kierunków są Niemcy. Nasz zachodni sąsiad oferuje nam nie tylko wiele interesujących stanowisk pracy, ale również szansę na lepsze życie. Decydując się na wyjazd pamiętajmy o tym, że czeka nas rozliczenie z niemieckim fiskusem. Czy rozliczenie podatku z Niemiec w Polsce jest obowiązkowe? Okazuje się, że nie.

Kiedy rozliczenie podatku z Niemiec w Polsce jest konieczne?

Podejmując się pracy poza granicami kraju koniecznie musimy pamiętać o obowiązkach administracyjnych – jako, że jesteśmy mieszkańcami państwa członkowskiego UE procedury te są znacznie uproszczone i nie ma konieczności np. wnioskowania o wizę do pracy dla konkretnych państw. Tak samo jak w Polsce po zakończonym roku podatkowym konieczne jest wypełnienie rozliczenia podatkowego. Rozliczenie podatku z Niemiec w Polsce nie jest konieczne, jeśli nasz dochód pochodzi wyłącznie z pracy z Niemiec. Jednakowoż rozliczenie w Polsce okaże się konieczne, jeśli chcemy uzyskać zwrot podatku z Niemiec. W przeciwnym wypadku polski urząd nie wystawi nam niezbędnego zaświadczenia EU/EWR. Jeśli nasz dochód pochodzi z pracy wykonywanej zarówno w Polsce, jak i w Niemczech konieczne jest rozliczenie się w obu krajach.

Czy rozliczenie podatku z Niemiec w Polsce jest trudne?

Wiele osób obawia się rozliczenia podatkowego za granicą – wynika to przede wszystkim z barier językowych oraz nieznajomości lokalnego prawa. Na szczęście fiskusy idą płatnikom na rękę – w Niemczech rozliczenie podatkowe możemy wysłać nawet za kilka lat wstecz! Jeśli nie czujemy się na siłach rozliczenie podatku z Niemiec w Polsce może wykonać dla nas wyspecjalizowane biuro podatkowe. Usługa taka jest płatna, a rozliczenie wykonywane jest przez doświadczonych księgowych.

 

 

 

zobacz https://aavamobile.pl/nowoczesne-ogrzewanie-tarasowe-elegancja-spotyka-funkcjonalnosc/ zobacz