Hipertensjolog Warszawa – pomoże przy nadciśnieniu tętniczym

Czy słyszeliście już o takim lekarzu specjaliście jak hipertensjolog Warszawa? To stosunkowo nowa specjalizacja, która powstała zaledwie kilkanaście lat temu, ale niezwykle potrzebna ze względu na zakres chorób, jakimi się zajmuje. Hipertensjolog to lekarz, który zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem nadciśnienia tętniczego. Jest to choroba, która dotyka coraz większą ilość osób ze względu na zmieniający się tryb życia, stres, złą dietę oraz nadwagę. Aktualnie co trzecia osoba zmaga się z nadciśnieniem dlatego obok miażdżycy, depresji, czy choroby wieńcowej jest to jedna z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych. Hipertensjolog to bardzo ważny specjalista, który pomoże ją zdiagnozować, a także może zapobiec poważniejszym chorobom układu sercowo naczyniowego pojawiającym się w następstwie zbyt wysokiego ciśnienia krwi. Warto zaufać specjaliście i dbać o swoje serce.

Hipertensjolog Warszawa – jak wygląda pierwsza wizyta u specjalisty?

 

Jeśli mamy problemy z nadciśnieniem lub w naszej rodzinie ktoś chorował na tę przypadłość, nie wahajmy się wybrać do hipertensjologa przynajmniej w celu sprawdzenia naszego stanu zdrowia. Nie trzeba obawiać się wizyty. Zabierzmy ze sobą wszystkie dotychczasowego badania, a także dzienniczek codziennych pomiarów ciśnienia, jeśli taki posiadamy. Najlepiej badać regularnie ciśnienie krwi dwa razy dziennie. Te pomiary będą ważniejsze dla lekarza niż pomiar bezpośrednio w gabinecie, ponieważ zazwyczaj wychodzi on niemiarodajny ze względu na stres towarzyszący wizycie. Pamiętajmy, żeby przed wizytą unikać czynności podnoszących ciśnienie krwi takich jak intensywny wysiłek fizyczny, picie kawy oraz palenie papierosów. W miarę możliwości nie stresujmy się wizytą i uspokójmy, zanim lekarz zacznie badanie. Hipertensjolog Warszawa zacznie od przeprowadzenia dokładnego wywiadu dotyczącego stanu naszego zdrowia. 

Bardzo ważne będą pytania o niepokojące nas objawy lub też choroby towarzyszące. Osoby chorujące na takie choroby jak cukrzyca lub niewydolność nerek, a także kobiety w ciąży, u których pojawiło się zbyt wysokie ciśnienie powinny być pod stałą opieką hipertensjologa. Tak samo osoby starsze po wszelkich operacjach związanych z układem sercowo-naczyniowym. Dodatkowo na pierwszej wizycie specjalista zleci nam zrobienie podstawowych badań jak morfologia krwi, poziom glukozy, poziom cholesterolu i trójglicerydów. Te badania będą niezwykle przydatne w diagnostyce, a podwyższone wartości parametrów mogą zakwalifikować nas do grupy zwiększonego ryzyka zachorowania na nadciśnienie tętnicze.

Z jakimi dolegliwościami powinniśmy się zgłosić do hipertensjologa?

 

Najważniejszym objawem, jaki powinniśmy skonsultować z hipertensjologiem jest stale powtarzające się nadciśnienie, czyli ciśnienie krwi powyżej 140/90 mmHg. Dodatkowo nie zwlekajmy z wizytą, jeśli pojawiają się bóle klatki piersiowej, problemy ze snem, bóle głowy w okolicy potylicy, szumy uszne, zawroty głowy oraz krwawienia z nosa. Hipertensjolog Warszawa na podstawie objawów, jak również badania będzie w stanie prawidłowo nas zdiagnozować, a także przepisać odpowiednie leki. Dostaniemy również listę zaleceń, do jakich powinniśmy się stosować na co dzień dotyczących trybu życia, aktywności fizycznej oraz odpowiedniej diety. Dzięki wdrożeniu odpowiedniego leczenia będziemy się czuć lepiej, a także unikniemy powikłań nadciśnienia tętniczego i innych groźnych chorób. 

Pamiętajmy, że nieleczone nadciśnienie może skutkować nadczynnością tarczycy i przytarczyc, chorobami miąższu nerek, niedomykalnością zastawek aortalnych, jak również guzami chromochłonnymi i nadnerczowymi. Te choroby często można leczyć już tylko przy pomocy zabiegów i operacji kardiologicznych. Warto zadbać o swoje zdrowie i wybrać się do hipertensjologa przynajmniej, aby skontrolować stan swojego zdrowia. To lekarz, który pomoże zapobiec groźnym chorobom serca i cieszyć się zdrowiem przez długie lata. Nie bójmy się wizyty i nie ukrywajmy ważnych objawów i elementów z historii naszej choroby, ponieważ każdy szczegół może mieć znaczenie.

https://zyciesiedleckie.pl/pl/377_polecamy/45176_jak-wybrac-najlepsze-ubezpieczenie-szkolne-poradnik-dla-rodzicow.html https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/ https://boo.pl/dlaczego-warto-wykupic-ubezpieczenie-szkolne-dla-swojego-dziecka/