Okna do salonu w stylu industrialnym – co musimy o nich wiedzieć?

Wnętrza industrialne zachwycają pozorną surowością, przyciągają wzrok detalami i sprawiają, że mieszkania zyskują rewelacyjnego charakteru. Decydując się na taką aranżację, warto pamiętać, że niezbędnym elementem będą odpowiednie okna do salonu w stylu industrialnym. Czym odznaczają się takie okna? Czy zapewnią odpowiedni komfort termiczny?

Jakie okna do salonu w stylu industrialnym wybrać?

Styl industrialny łączy w sobie lite drewno, stal, surowy kamień, cegły. To także stonowane kolory, także w barwach natury. Chcąc zaprojektować takie wnętrza, warto pamiętać, że nieodłącznym elementem przestrzeni industrialnych są wysokie okna, zajmujące połowę ściany. Decydując się na takie aranżacje wnętrz, o oknach musimy pomyśleć już na etapie projektu domu. Wysokie okna nie tylko pozwolą na stworzenie oryginalnej przestrzeni, ale też wpuszczą do wnętrza znacznie więcej naturalnego światła, co z pewnością zauważymy w naszych rachunkach.

Czym charakteryzują się okna do salonu w stylu industrialnym?

Okna do salonu w stylu industrialnym posiadają swoje charakterystyczne cechy – przede wszystkim jest to duża powierzchnia przeszklenia, ale też grube, kanciaste ramy. W dawnych fabrykach wykorzystywano w oknach również szprosy – warto więc wybrać okna, które posiadają ten detal. W ofercie firm znaleźć można szprosy międzyszybowe oraz szprosy wklejane. Istotny okaże się również kolor ram – aby okna takie wpisywały się w klimat industrialny warto zastosować kolorystykę czerni, miedzi, antracytu, grafitu. Nie zapominajmy też, że okna do salonu w stylu industrialnym powinny mieć dopasowane stylistyczne uchwyty! Odpowiednie będą czarne lub szare klamki, opcjonalnie klamki z mosiądzu polerowanego. Elementem uzupełniającym dla tego typu okiem powinny być stylizowane rolety w stonowanych kolorach.

zobacz zobacz zobacz więcej