Prezent na parapetówkę – co warto wręczyć?

Otrzymując zaproszenie na parapetówkę, zaczynamy szukać pomysłu na upominek z tej okazji. Niejednokrotnie znalezienie dobrego pomysłu na taką okoliczność bywa trudne, jeśli nie znamy dobrze gustu gospodarzy. Jak wybrnąć z tej sytuacji, aby prezent był trafiony i nie okazał się wpadką? Jest kilka zasad, które mogą ułatwić wybór, warto się z nimi zapoznać.

Tradycja dawania prezentów na nowy dom

W wieku kulturach przyjęło się, że gość nigdy nie przychodzi na spotkanie z pustymi rękoma. To tradycja pielęgnowana od lat przez naszych bliskich. Upominek dla gospodarzy to nie tylko forma okazania szacunku, ale również ma na celu zaproszenie szczęścia i pomyślności do nowego domu.

Jaki prezent będzie idealny?

Szukając prezentu, często w naszej głowie pojawia się pytanie, jaki założyć budżet na ten cel? Tak więc zdecydowanie niewielki. Parapetówka to spotkanie, na które nie wypada przynosić kłopotliwych prezentów pod względem wielkości, a tym bardziej wartości, aby nie wpędzić w zakłopotanie pozostałych gości. Upominek powinien być drobny i przede wszystkim praktyczny. Najlepiej sprawdzą się akcesoria do domu, które przydadzą się gospodarzowi na start w nowym domu.

Kilka pomysłów do wykorzystania

Wyzwaniem jest wybór prezentu, który będzie funkcjonalny, a zarazem niepowtarzalny. Niezależnie od tego, jak dobrze znamy gospodarza, warto wybrać coś, co posłuży na lata. Poniższa lista może być bardzo pomocna.
– zestaw kieliszków do wina – to pierwsza myśl, ponieważ najczęściej w prezencie kupujemy wino, a taki zestaw kieliszków z pewnością posłuży na lata
– ręczniki – to praktyczny prezent z pewnością przyda się w nowym domu czy mieszkaniu,
– ramki na zdjęcia – z pewnością taki upominek doda przytulności w każdym domu, przepiękne ramki wypełnione fotografiami ukazującymi wyjątkowe chwile to najlepsza pamiątka,
– świecznik – wyszukane świeczniki mogą dodać szyku każdej przestrzeni, jednak warto wcześniej upewnić się, w jakim stylu urządzone jest mieszkanie czy dom, aby nie popełnić gafy, wybierając taki który nie wpasuje się w resztę aranżacji,
– ozdoby – misy ozdobne, ważony, plakaty, obrazy, dekoracyjne słoiki na ciastka, czy drewniane deski na sery to tylko część pomysłów na akcesoria do domy, które będą idealnym prezentem.

Jakich prezentów unikać?

Akcesoria do domy mogą być idealnym prezentem, ale są również takie

z nich, których lepiej nie kupować. Lepiej unikać obdarowywania bliskich symbolami związanymi z religią lub wierzeniami innych kultur. Niewłaściwe będą również kontrowersyjne dekoracje związane z polityką czy jakimikolwiek ruchami społecznymi. Taki prezent może być dość niezręczny i wprawi gospodarzy w zakłopotanie, a tego lepiej uniknąć.

Więcej informacji znajdziesz na stronie akcesoria do domu.

zobacz Barowy stół kuchenny i dwa taborety Dębowa konsola do przedpokoju w stylu loft