Spływ pontonowy Sanem – dla miłośników wodnych przygód

Jeśli planujecie rodzinną podróż w piękny rejon Polski, jakim są Bieszczady, na liście Waszych atrakcji nie może zabraknąć takiego wspaniałego przeżycia jak spływ pontonowy Sanem. San to przepiękna i różnorodna rzeka znajdująca się w południowo-wschodniej Polsce. Na początkowym odcinku rzeka ma charakter górski i spływa z wysokości 925 m.n.p.m do Przemyśla. Następnie przepływa przez Kotlinę Sandomierską, Pogórze Dynowskie, Płaskowyż Kolbuszowski, Płaskowyż Tarnogrodzki i Równinę Biłgorajską. Rzeka San ma 443 km, a na każdym z odcinków jest niezwykle malownicza i pełna zróżnicowanej fauny i flory. Płynąc przez rzekę, mijamy starorzecza, łąki i lasy łęgowe. Zdecydowanie warto zobaczyć od strony wody Bieszczady, które zachwycają swoim bogactwem naturalnym. Jeśli nigdy nie odwiedziliście tej krainy zachęcamy zarówno do spacerów, jazdy rowerem oraz spływów, tak żeby w pełni zobaczyć, co ma do zaoferowania ta część Polski. Spływ pontonowy Sanem to przygoda dla rodzin, ale i nie tylko. To także świetny pomysł na weekend we dwoje lub na samotną wyprawę w momencie, kiedy potrzebujemy pobyć tylko z naturą. 

Spływ pontonowy Sanem – czy każdy może z niego skorzystać?

Ze względu na to, że San jest tak odmienny, można wybrać określony odcinek na spływ pontonowy w zależności od naszych umiejętności i od tego, czy na przykład podróżujemy z dziećmi. Pierwsza górska część jest przeznaczona dla bardziej wprawionych kajakarzy, którzy potrafią poradzić sobie z niespokojnym nurtem. Jeśli wybieramy się na wyprawę z dziećmi, wybierzmy nizinny fragment rzeki, który nie zaskoczy nas prędkością, a na trasie nie będzie wielu przeszkód. Możemy natomiast napotkać płycizny, które pozwolą nam się na chwilę zatrzymać, pobrodzić po wodzie i pooglądać naturę lub zrobić przerwę na złapanie oddechu. Rekreacyjny spływ pontonowy Sanem jest bardzo bezpieczny, a pontony dostosowane w taki sposób, aby każdy czerpał przyjemność z atrakcji. Wszyscy uczestnicy dostają kamizelki asekuracyjne, pagaje oraz wodoszczelny worek do bezpiecznego spakowania swoich rzeczy, a całość trwa dwie godziny. Nie jest to spływ wyczynowy, ale na pewno sprawi frajdę zarówno dorosłym, jak i maluchom. Na trasie znajdują się zatoczki, w których można się zatrzymać na posiłek. 

Płyń z nurtem rzeki San w Bieszczadach

Jeśli jesteś bardziej doświadczonym kajakarzem, możesz spróbować swoich sił na dłuższym odcinku i wybrać się na kilkudniowy spływ rzeką San. Przepływając przez poszczególne odcinki rzeki, można zobaczyć, jak się zmienia, a także zanocować pod namiotem w jednej z wielu malowniczych lokalizacji leśnych po drodze. To prawdziwa przygoda, która na pewno pozostanie w pamięci na długo. Zarówno spływy rekreacyjne, jak i wyczynowe będą źródłem wielu pozytywnych wspomnień z Bieszczad. Na trasie można spotkać wiele gatunków zwierząt takich jak bocian czarny, kaczki krzyżówki, a nawet łabędzie. Jeśli będziecie mieli szczęście, zobaczycie nawet łosia przeprawiającego się przez rzekę na drugą stronę. 

Ze względu na dużą ilość roślin i zwierząt żyjących w dorzeczach Sanu spływ pontonowy Sanem np. organizowany przez https://zielonyponton.pl/ może być również doskonałą okazją do edukacji naturalnej i możliwością do bardzo namacalnego poznawania przyrody przez dzieci. Istnieje także możliwość zorganizowania grupowych spływów, w związku z czym taki spływ to też doskonały pomysł na wycieczkę szkolną, czy też kolonie albo obozy. Taka przygoda w Bieszczadach to coś, czego nie można pominąć. Jeśli jesteście wielbicielami wodnych przygód, lubicie naturę i szukacie niebanalnego sposobu na spędzenie wolnego dnia i wakacyjnego czasu spływ pontonowy Sanem na pewno Wam się spodoba. To możliwość odcięcia się na chwilę od codzienności i poobcowania z naturą. Warto raz na jakiś czas skorzystać z takiej atrakcji dla odpoczynku umysłu. Dzieci na pewno docenią taką formę spędzania wolnego czasu, a do tego będą miały szansę na naukę i rozwój w naturze.

https://nowoczesny.pl/ubezpieczenie-assistance-dlaczego-warto-miec-pomoc-na-drodze/ live url live url