Ubezpieczenie szkolne – najważniejsze informacje dla każdego rodzica

Tegoroczne wakacje przeszły już do historii. Przed rodzicami i uczniami nowy etap – początek kolejnego roku szkolnego. Wrzesień jest szczególnie intensywnym czasem: kompletowanie wyprawki, wywiadówki, organizacja całego roku jest nie lada wyzwaniem. Podczas pierwszego spotkania z rodzicami wychowawca porusza wiele istotnych kwestii. Jedną z nich jest ubezpieczenie szkolne. Jaką ochronę zapewnia dziecku polisa? Czy jej zakup jest obowiązkowy? Sprawdź!

Ubezpieczenie szkolne dla większego komfortu i bezpieczeństwa

Ubezpieczenie szkolne to polisa NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) stworzona z myślą o przedszkolakach i uczniach, a nierzadko również studentach. Opiekunowie ubezpieczonego dziecka mogą liczyć na wsparcie finansowe w sytuacji, kiedy ich pociecha ulegnie wypadkowi w szkole, na podwórku czy w domu. Polisa chroni dziecko przez 12 miesięcy, również w czasie wolnym, w dni wolne od nauki, ferie, wakacje i święta. Zakres umowy, wysokość świadczenia i koszty uzależnione są od oferty danego towarzystwa i znajdują się w  Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Obowiązkowe czy nie?

Co ważne, rodzic nie ma obowiązku skorzystania z oferty zbiorowego ubezpieczenia szkolnego proponowanego przez placówkę (wyjątkiem od tej reguły są wycieczki – każdy uczestnik musi być ubezpieczony). Oferty przygotowane dla szkół często są okrojone. Przezorni rodzice często decydują się na ubezpieczenie swojej pociechy na własną rękę. W takiej sytuacji można samodzielnie wybrać zakres ochrony. Warto pamiętać, że wysokość składki za NNW szkolne jest niska, a korzyści, jakie przynosi – nieocenione.

https://aaron.net.pl/magiczny-klimat-tarasu-sekret-stojacy-za-ogrzewaczem-gazowym/ https://goldavocado.pl/komfort-i-styl-w-kuchni-wybierz-idealny-hoker/ https://e-halina.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-kazdym-sezonie/