Wynajem pojazdów ciężarowych i dostawczych

Czasem w różnorodnych sytuacjach zdarza się niefortunny moment, w którym samochód odmawia posłuszeństwa. O ile w przypadku klientów indywidualnych często taka sytuacja nie jest tragiczna o tyle w firmie przewozowej może runąć cały łańcuch dostaw. W takiej sytuacji firmy szukają alternatywy i zastępstwa w postaci innych samochodów. Bezproblemowy wynajem dostawczych samochodów jest najlepszą opcją, która może uratować firmę przed karami za niedotrzymanie terminowości zleceń.

Na czym polega wynajem samochodów ciężarowych?

 

Wynajem samochodów dostawczych i ciężarowych jest bardzo szybką opcją pozwalającą danej firmie w szybki i łatwy sposób uzyskać samochód, który mogą użytkować w dowolny sposób. W przypadku wcześniej wspomnianych awarii i usterek najczęściej przydaje się opcja wynajmu krótkoterminowego, w której firma może uzyskać pojazd zastępczy na czas naprawy własnego dostawczaka. Dzięki temu zaplanowane na dany samochód zlecenie może zostać dostarczone bez żadnych opóźnień. W branży TSL terminowość i zaufanie to podstawa dlatego w najgorszych sytuacjach wystarczy jedynie podpisać umowę najmu i wybrać użytkowany samochód.

Umowa najmu jest niczym innym jak umowa pomiędzy firmą wynajmującą pojazd a przedsiębiorcą chcącym wypożyczyć samochód. W zamian za samochód przedsiębiorca płaci ustaloną ratę najczęściej raz w miesiącu. W racie najczęściej zawarte są ubezpieczenia oraz dodatki w formie samochodu zastępczego, który będzie udostępniony w sytuacji awarii samochodu wypożyczonego. Jedyne na co trzeba zwrócić szczególną uwagę to limity kilometrowe, które bywają bardzo restrykcyjne.

Podsumowanie

 

Jak widać wynajem samochodów dostawczych jest sporym udogodnieniem. Istnieją również możliwości stałego udostępnienia pojazdów na wynajem na dłuższy czas – przykładowo okres 6, 12 a nawet 24 miesięcy. Dzięki takim opcjom przedsiębiorca może korzystać z pojazdu przez o wiele dłuższy czas co umożliwi mu swobodne zarządzanie firmą bez żadnych niespodzianek i ukrytych opłat.

https://hankasa.com.pl/waska-konsola-w-przedpokoju-jak-polaczyc-funkcjonalnosc-z-estetyka/ live url https://goldavocado.pl/komfort-i-styl-w-kuchni-wybierz-idealny-hoker/