Filtry wody do dzbanka dla całej rodziny!

Posiadając większą rodzinę często rodzice poszukują alternatywnych źródeł dostarczenia wody dla swoich pociech. W końcu zaopatrywanie całej rodziny w wodę butelkowaną jest bardzo drogie, a i sprawia, że zużycie plastiku jest bardzo duże. Wtedy najlepszym pomysłem jest inwestycja w filtry wody do dzbanka Dafi Family dla całej rodziny! Jest to rozwiązanie eOKkologicznie i ekonomiczne.

Filtry wody do dzbanka Dafi Family – efektywność działania

Filtry wody do dzbanków potrafią pochłaniać naprawdę sporą ilość różnorodnych zanieczyszczeń. Woda kranowa, mimo, że zdatna do picia posiada kilka różnych dodatków, które niekoniecznie powinny znajdować się w wodzie. Niektóre z nich zmniejszają jej jakość, inne pogarszają ich smak, a jeszcze inne zapach. Przykładem takich składników są pestycydy, które dostają się do wody najprawdopodobniej z gleby. Niestety ich obecność jest dla organizmu trująca ze względu na sporą ilość związków fosforoorganicznych. Kolejnym przykładem są metale ciężkie, które mogą pochodzić z rur wodociągowych, a nawet z gleby – jak wiadomo w dużych dawkach są toksyczne dla człowieka. W wodzie można znaleźć również chlor. To pozostałość po czyszczeniu rur wodociągowych, która mimowolnie dostaje się do wody. Jeżeli chodzi o chlor to jest on najbardziej problematyczny na płaszczyźnie zapachu i smaku pitej wody. Odraża on wielu użytkowników dlatego nie chcą oni korzystać z wody kranowej.

Innymi dodatkami, które również usuwają sprawne filtry do wody są sole węglanów wapnia i magnezu. Mają one tendencję do wytrącania się w postaci osadu zwanego kamieniem. Kamień jest problematyczny dla urządzeń domowych takich jak czajniki elektryczne, ekspresy do kawy czy żelazka. Po zredukowaniu ilości owych soli ryzyko wytrącania się osadu jest o wiele mniejsze.

Podsumowanie

Jak widać filtry potrafią oczyścić wodę z sporej ilości niepożądanych zanieczyszczeń. Po przefiltrowaniu wody jest ona bardziej klarowna, przejrzysta, smaczna i pachnąca. Nie ma nic dziwnego, że wiele gospodarstw domowych zdecydowało się właśnie na filtry do dzbanków!

https://nowoczesny.pl/ubezpieczenie-assistance-dlaczego-warto-miec-pomoc-na-drodze/ https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/ https://zyciesiedleckie.pl/pl/377_polecamy/45176_jak-wybrac-najlepsze-ubezpieczenie-szkolne-poradnik-dla-rodzicow.html