Jak pozbyć się zmarszczek? Poznaj możliwości laserowego odmładzania twarzy

Starzenie się skóry to proces, którego nie da się zatrzymać, stosując wyłącznie kremy i kosmetyki odmładzające. Żeby zmarszczki, przebarwienia i inne widoczne oznaki upływającego czasu zniknęły, potrzebne są bardziej zdecydowane kroki. Znakomicie sprawdza się w tym laserowe odmładzanie twarzy. Poznaj możliwości tego zabiegu.

Zmarszczki – znak upływającego czasu

Zmarszczki to jedna z najbardziej oczywistych konsekwencji starzenia się skóry. Powstają na skutek osłabienia włókien kolagenowych w skórze. Nadwyrężone rusztowanie skóry nie jest w stanie utrzymać jej jędrności. Proces powstawania zmarszczek to zjawisko złożone, które polega również na utracie nawilżenia (ubytek substancji nawilżających, takich jak kwas hialuronowy) oraz zmniejszeniu się ilości tkanki tłuszczowej w obrębie twarzy. Pierwsze oznaki starzenia się skóry mogą pojawić się już około 30. roku życia, dlatego bardzo ważna jest profilaktyka, czyli właściwa pielęgnacja skóry dopasowana do rodzaju cery i wieku. Po trzydziestce zmarszczki mogą się pojawić, nawet gdy będziemy korzystać z najlepszych kosmetyków. Wtedy warto rozważyć skorzystanie z zabiegów medycyny estetycznej, oferowanych na przykład w Klinice Miracki w Warszawie. Specjaliści polecają m.in. laserowe odmładzanie twarzy, które pozwala na uzyskanie optymalnych rezultatów w stosunkowo krótkim czasie i bez ryzyka skutków ubocznych.

Jak laser pomaga w pozbyciu się zmarszczek?

Laserowe odmładzanie twarzy wykonywane jest przez lekarza po przeprowadzeniu konsultacji z Pacjentem. Konieczne jest wykluczenie przeciwwskazań do zabiegu. Na podstawie wywiadu z Pacjentem lekarz jest w stanie także dobrać odpowiedni laser do zabiegu. Odmładzanie twarzy może bowiem zostać wykonane przy pomocy różnych urządzeń, np. lasera frakcyjnego czy pikosekundowego. Różnią się one od siebie m.in. stopniem ingerencji w tkankę. W zależności od użytego lasera zabieg może być niemal bezbolesny lub całkowicie niekomfortowy, wymagający użycia znieczulenia w postaci specjalnego kremu. Urządzenia te dodatkowo wyposażone są w systemy chłodzące, zapewniające komfort podczas laseroterapii.

Działanie laserów na zmarszczki polega na wprowadzaniu mikrouszkodzeń w skórze, czego efektem jest stymulacja procesów naprawczych, których istotą jest przebudowa włókien kolagenowych i elastynowych odpowiedzialnych za utrzymanie młodego wyglądu. Zainicjowane procesy zachodzą w skórze stopniowo w ciągu kilku lub kilkunastu tygodni. Dla uzyskania optymalnych efektów konieczne jest wykonanie serii zabiegów. Z wizyty na wizytę kondycja skóry się poprawia, a zmarszczki stają się coraz mniej widoczne.

Dlaczego warto skorzystać z laserowego odmładzania twarzy?

Laserowe odmładzanie twarzy to procedura, której celem jest usuwanie niedoskonałości skóry związanych z upływającym czasem. Zabieg jest w stanie cofnąć i spowolnić wiotczenie skóry, usunąć zarówno płytkie zmarszczki, jak i głębsze bruzdy. Zabieg przeznaczony jest dla każdego rodzaju skóry – suchej, tłustej, mieszanej, wrażliwej, naczynkowej i dojrzałej. Niektóre lasery można zastosować nawet w celach profilaktycznych u osób, u których nie ma jeszcze wyraźnych skutków starzenia się skóry. Laseroterapia wzmacnia skórę, poprawia jej napięcie oraz gęstość i opóźnia pojawienie się pierwszych zmarszczek.

Jeśli rozważasz zabieg laserowego odmładzania twarzy, ale nie wiesz, do jakiego specjalisty się zwrócić, odwiedź ten blog o medycynie estetycznej.