Jakie ubezpieczenie szkolne wybrać?

Ubezpieczenie na zdrowie i życie jest dla dorosłego czymś naturalnym – taka forma ochrony pozwala czuć się pewniej każdego dnia, podczas wyjazdów wakacyjnych. Co z dziećmi? Okazuje się, że rodzice i opiekunowie bez trudu wykupić mogą ubezpieczenie szkolne dla swoich pociech. Czym jest ubezpieczenie tego typu, jak działa i co obejmuje?

Dla kogo przeznaczone jest ubezpieczenie szkolne?

Decydując się na ubezpieczenie szkolne dla dziecka, warto wiedzieć, że może ono obejmować zarówno młodzież szkolną, jak i przedszkolaków oraz młodzież uczącą się do 20. roku życia. Zakres ochrony obejmuje cały rok – co jednak najważniejsze, polisa działa w szkole, jak i poza nią, np. w czasie wakacyjnych wyjazdów. Tego typu ochrona sprawia, że dziecko chronione jest w sposób kompleksowy! Ubezpieczenie szkolne pozwoli cieszyć się dzieciństwem i bezpieczeństwem przez cały czas.

Co zawiera pakiet ubezpieczenia szkolnego?

Podstawowy pakiet ubezpieczenia szkolnego obejmuje trwały uszczerbek na zdrowiu na skutek nieszczęśliwego wypadku, śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku,  jednorazowe świadczenie (na podstawie zaświadczenia lekarskiego) z tytułu pogryzienia przez psa lub kota, ukąszenia przez żmiję. Ubezpieczenie szkolne gwarantuje także zwrot kosztów leczenia po nieszczęśliwym wypadku ubezpieczonego dziecka, w tym zwrot kosztów leczenia psychologicznego. Aspekt ten jest niezwykle ważny podczas rekonwalescencji i często podnoszone są głosy, jak istotna okazuje się być pomoc psychologa w przypadku małoletnich. Niezwykle przydatnym aspektem ochrony ubezpieczonego dziecka jest możliwość zwrotu kosztów korepetycji, kiedy dziecko nie jest w stanie uczestniczyć w lekcjach na skutek nieszczęśliwego wypadku. Ubezpieczeni szkolne dziecka może być rozszerzone o dodatkowe klauzule, co pozwoli na optymalne dopasowanie tego produktu do konkretnych potrzeb.

https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/ https://boo.pl/dlaczego-warto-wykupic-ubezpieczenie-szkolne-dla-swojego-dziecka/ live url