Wygodnie spodnie na konia – jaki model wybrać?

Szukając idealne dyscypliny sortowej, warto zwrócić uwagę na popularność, którą zdobywa jazda konna. Jeździectwo jest sportem ogólnorozwojowym, pozwala nie tylko na kontakt ze zwierzęciem, ale też poprawianie własnej kondycji i wydolności. Chcąc jak najlepiej przygotować się do pierwszych treningów, nie możemy zapomnieć o odpowiednim ubiorze. Spodnie na konia to podstawa!

Jakie spodnie na konia okażą się najlepsze?

Spodnie na konia, czyli bryczesy, to ubiór dedykowany jeźdźcom i kojarzony właśnie z hippiką. Bryczesy posiadają specjalny krój i pozwalają na zachowanie wysokiego komfortu jazdy, bez względu na porę roku. Spodnie na konia tworzone są w sposób przemyślany – mają one wspierać jeźdźca, poprawiać wygodę, ale też chronić jego skórę przed potencjalnymi obtarciami. Do tworzenia bryczesów wykorzystywane są wysokiej jakości tkaniny łączone, w których znajdują się włókna naturalne, jak i syntetyczne. Włókna naturalne sprawiają, że tkanina pozwala na swobodną cyrkulację powietrza. To szczególnie ważne w okresie lata, kiedy wysokie temperatury mogą być uciążliwe. Dodatek włókien syntetycznych sprawia, że spodnie na konia posiadają pewien stopień rozciągliwości – są elastyczne, nie krępują ruchów podczas jazdy. Dzięki nim tkanina jest również bardziej odporna na ścieranie czy częste czyszczenie.

Nowoczesne spodnie na konia

Bryczesy jeździeckie dostępne są w szerokiej gamie kolorów i rozmiarów – bez trudu znajdziemy spodnie odpowiednie zarówno dla dziecka, nastolatka czy osoby dorosłej. Projektanci proponują oryginalne wzornictwo i zdobienia, spodnie te posiadają również szlufki, aby możliwe było lepsze dopasowanie ich w pasie do sylwetki. Uzupełnieniem spodni są niewielkie kieszonki oraz specjalistyczne leje wykonane z silikonu czy naturalnej skóry. Dzięki lejom możliwe jest stabilniejsze utrzymywanie się w siodle.

https://galoo.pl/twoj-przedpokoj-mowi-wiecej-niz-myslisz-sprawdz-najnowsze-trendy/ live url zobacz wiecje