Sklep jeździecki: przygotowanie do pierwszej lekcji

 

Jazda konno przynosi szereg korzyści naszemu ciału i umysłowi – wzmacnia mięśnie, sprzyja utrzymaniu szczupłej sylwetki, usprawnia pracę narządów wewnętrznych, korzystnie wpływa na układ sercowo-naczyniowy, uczy empatii i odpowiedzialności… Niegdyś elitarny sport dzisiaj staje się coraz popularniejszy i przystępniejszy, a szkółki jeździeckie odwiedza masa klientów w różnym wieku. Zanim zaczniesz swoją przygodę z piękną dyscypliną, warto odwiedzić sklep jeździecki. W jakie akcesoria i odzież warto zaopatrzyć się już na początkowych etapach nauki?

Profesjonalny sklep jeździecki dla Twojego bezpieczeństwa i komfortu

Sklep jeździecki Equishop oferuje amatorom i profesjonalistom szeroki wybór produktów poprawiających komfort jazdy i zwiększających bezpieczeństwo. Najważniejszym elementem wyposażenia jeźdźca jest kask – nakrycie głowy, w które warto zaopatrzyć się już przed pierwszą wizytą w stadninie. Dobre kaski mają lekką, a jednocześnie wytrzymałą skorupę produkowaną najczęściej z poliwęglanu. Ich wnętrze pokryte jest miękką, wymienną gąbką amortyzującą i wchłaniającą pot. Kaski dostępne są w kilku rozmiarach. Ich idealne dopasowanie do głowy ułatwiają pokrętła regulacyjne.

Co jeszcze warto kupić?

Kiedy wybierzesz swój kask, możesz przejść do kompletowania garderoby. W sklepie jeździeckim znajdziesz odzież na każdą porę roku – bryczesy, oficerki, sztyblety, płaszcze, kamizelki, polówki, rękawiczki, bluzy, odzież konkursową. Dobrą inwestycją w swój komfort będzie zakup bryczesów, czyli specjalnych, wzmacnianych i pozbawionych szwów po wewnętrznej stronie spodni zwiększających przyczepność. Zamiast kosztownych oficerek warto wybrać sztyblety z niskim obcasikiem i gładką podeszwą.

live url https://zyciesiedleckie.pl/pl/377_polecamy/45176_jak-wybrac-najlepsze-ubezpieczenie-szkolne-poradnik-dla-rodzicow.html https://nowoczesny.pl/ubezpieczenie-assistance-dlaczego-warto-miec-pomoc-na-drodze/